Personaaltreenerite soovitused

Personaaltreener soovitab

23.04.2018

9 HEAD PÕHJUST SPINNINGUTREENINGUS OSALEMISEKS

Meeme Männiste

 

 

1. Kalorite põletamine.

Spinningus kulub sõltuvalt treeningu iseloomust ja treenija kehamassist 450 - 800 kalorit.
Nii palju kaloreid ei õnnestu üheski teises mõistlikes kardiotreeningutes sama aja jooksul põletada. 


2. Südame-veresoonkonna võimekus.
Spinningu treeningud võivad olla nii anaeroobsed kui ka aeroobsed. Nende käigus areneb südamelihas ja kasvab südame löögimaht. Lisaks suureneb kopsumaht ja organismi hapniku tarbimise võime. Selle tulemusena areneb vastupidavus ja alaneb pulsisagedus nii puhkeolekus kui ka pingutuse korral.

 

3. Igaüks saab treenida omas tempos.
Igaüks reguleerib ise enda rattal koormuse (takistuse) ja saab sõita endale sobivas tempos, kui treeneri poolt pakutud kiirus pole jõukohane.
Kujutad Sa näiteks ette, et kiires aeroobikas liigud poole aeglasemalt, kui teised, sest Sa lihtsalt ei suuda? Nii ajad sassi kogu aeroobikatunni koreograafia ja halvemal juhul kukuvad inimesed nagu doominokivid.
Spinningus ei sega Sa omale sobivas tempos treenides mitte kedagi.


4. Lõbus ajaviide.
Kui treening on üles ehitatud õigesti ja vaheldusrikkalt, möödub aeg seal lõbusalt- minutid mööduvad kiirelt nagu sekundid. Alustad soojendusega ja ei saagi arugi, kui juba aeg lõpuvenitusi tegema hakata.


5. Sõbralik liigestele.
Tänapäeval on ca 40-60% inimestest probleeme põlvedega. Rattasõit on liigestele sõbralik.
Spinnitrennides istutakse suur osa ajast sadulas ning liigesed töötavad kergema pinge all kui näiteks joostes, stepperil, trepimasinal või mõnel muul kardiomasinal treenides. Saaliaeroobikatest, kus sooritatakse 
hüppeid ja kiireid pöördeid, ei hakka siinkohal rääkimagi. Kui keha ei võimalda sooritada püsti sõidu lõike, võib need rahulikult läbida sadulas. Siserattasõitu soovitatakse ka näiteks pärast põlveoperatsiooni taastusraviks, tõsi, siis küll mitte raske koormusega. Loomulikult tuleb ratas vastavalt treenijale õigesti reguleerida, selleks ära häbene treenerilt abi küsida.


6. Vormis jalad.
Rattatreeningutega saavutatakse kaunid sportlikult vormis jalad. Kel suurem rasvaprotsent, vormuvad jalad saledamaks, kel jalad nagu “kepid", muutuvad need tänu lihaste arenemisele vormikamaks.


7. Treenite ka kõhulihaseid.
Õige sõiduasendi hoidmiseks tuleb aktiveerida kõhu- ja keha keskosa lihasrühmad. Kuigi sõites sadulas istudes on töös peamiselt jalad ning tuhar, on staatilises töös keha keskosa, õlavõõtme ja käte lihased.
Sõites püsti kaasatakse aktiivsele tööle enamik inimkeha lihasrühmadest.


8. Kambavaim.
Õues sõidetakse peamiselt üksinda või lepitakse treening kokku mõne sõbraga. Spinningus pole kellegagi kokku leppida tarvis, piisab vaid minna trenni ja kaaslased on kohal. 
Kui väljas saab sõitjate erinev tase segavaks ja grupid sageli lagunevad, siis siserattasõidus püsitakse koos ja keegi ei jää metsa maha “karudele söödaks”. 
Sõites saalis õlg-õla kõrval tekib ka motiveeriv meeskonnatunne. Külastades siserattatreeninguid regulaarselt, saate endale hulga uusi sõpru.


9. Vaimne tugevus.
Osaledes regulaarselt spinningutrennides, suurendad enda stressitaluvust ning vähendad ka võimalikku ärevust ja depressiooni. Uuringutega on kindlaks tehtud, et korrapärane ja tulemuslik treenimine kasvatab inimese enesekindlust ning rahulolu.
Siserattatreeningud aitavad luua positiivse "teeme ära” suhtumise ka muudeks eluvaldkondadeks.

 

Sadulas näeme!

Sulge

Tule proovima!

Kutsume Sind meie mõnusasse, hubasesse klubisse külla, et tutvustada klubi võimalusi.

Saada kontakt

   
Sulge