Uudised

02.05.2017

Ratta ühistreening Tallinna Arcticus

Harku MTB ehk Kätyga metsa sõitma

Aktiivne grupp Arcticu rattasõiduhuvilisi pani kokku oma väikese ühissõitude grupi, et oleks üheskoos lõbusam ja turvalisem treenida. Kui oled huvitatud, siis Harku MTB ühissõitude grupp ootab Sind endaga koos sõitma. 

Kes me oleme ja miks me seda teeme?
Käty on algaja rattasõitja, kes on lühikese ajaga leidnud rattasõidus oma kire ning sooviks kõigile algajatele pakkuda võimalust üheskoos lihtsalt nautida sõitu meeldivas ümbruses ja toredas seltskonnas. Käty rääkis päriselt algajate trenni ideest oma sõpradele, kes võtsid sellest kohe kinni ja nii sündiski Harku MTB sõidud Kätyga.

 

Kes ja mida teeb?
Eesmärk on teha ühiseid sõite/treeninguid neile, kes on (taas)alustajad. Me ei võistle ega treeni intensiivselt, vaid pakume võimalust tulla kodust välja ja sõitma, andes võimaluse neile, kes ei julge võibolla tavalistes rattaklubi treeningutes käia, kellel ei ole ägedaid rattaid ja kõiki spetsiaalseid riideid jne. Meie sõit peaks olema meeldiv koht, kus treeningutega alustajad, ülekaaluga võitlejad jne. saaksid julguse välja tulla ja oma treeningutega pihta hakata. Meie idee on olla esimene aste jalgrattaga mõtestatult sõitma hakkamisel.
Käty kutsus seda üritust vedama 2 kogemustega grupijuhti Kari ja Tarmo, kes on teinud aastaid ühissõite nii enda tuttavatele kui ka näiteks Tervisesport klubile. Mõlemad elavad Harku metsa veeres ja tunnevad praktiliselt kõiki Tallinna metsaradu Harkus ja selle ümber (Astangu, Kakumäe, Tabasalu, Laagri, Männiku, Nõmme, Liiva). Samuti on mõlemad juba aastaid käinud erinevates gruppides sõitmas ning pannud kõrva taha, mis, kus ja kuidas tehakse, mida võiks paremini teha ja millest hoiduda. Käty grupijuhiks neile, kes on väga väga algajad ning vajavad eriti rahuliku sõidutempot.
 

Kuidas ühissõidd korraldatud on?

Ühissõidud toimuvad Tähetorni kergliiklustee parklast algusega kell 18.30. Igaks sõiduks oleme ette valmistanud vastavalt osalejate arvule ja tasemele kuni 3 erineva raskusastmega ja intensiivsusega rada.

1. Kõige tugevam grupp on mõeldud neile, kes on kogemusega sõitjad, kuid kes on tulnud kergemasse trenni lihtsalt sõitu nautima või on mõni muu põhjus, miks soovitakse just kerget trenni teha. Samas on nende "kerge" kiirem kui teistel ja nende grupijuht teeb neile natuke teravama trenni kui põhigrupile.
2. Põhigrupp ehk kõige suurem grupp on algajate grupp, kus tempo valitaks vastavalt kohaletulnute tasemele. Sõit on rahulik, mahajääjaid oodatakse järele ja peetakse ka pause ning räägitakse sõidutehnikast, ohutusest jne.
3. Rahulik grupp. Kui sõitu tulevad alustajad, kes on koos teistega sõitmas esimest korda või kes oma tasemelt ei pruugi põhigrupis püsida, siis neile tehakse eraldi grupp. Grupijuht on Käty ja ta pöörab eriti suurt tähelepanu sellele, et pingutus ei oleks liiga intensiivne ning et sõit oleks osalejate vähest kogemust arvestades ohutu.
Kõik kolm gruppi alustavad ja lõpetavad ühel ja samal ajal, ühes ja samas kohas. See tähendab, et kõik kogunevad koos stardipaika, kus iga sõidu alguses viiakse läbi lühike ohutus ja sõidureeglite meelde tuletamine, vastatakse enam levinud küsimustele, aidatakse ratta seadistamisega ja sobiva grupi valimisega. Seejärel lähevad kõik grupid oma ringile ja sõidu lõppedes saadakse kõik jälle kokku. Grupijuhid räägivad üle, mis sõidu ajal silma jäi (ohutus, tehnika, jne.) Kui on küsimusi, vastatakse neile. Kindlasti katsume suvel kutsuda kas igal nädalal või vähemalt üle nädala sõidu starti rattasõiduga seotud inimesi rääkima 10-15 minutit (kogunemise ajal) mõnel konkreetsel teemal. Treening, toitumine, rattahooldus vms.


https://www.facebook.com/harkuMTB/

Sulge

Tule proovima!

Kutsume Sind meie mõnusasse, hubasesse klubisse külla, et tutvustada klubi võimalusi.

Saada kontakt

   
Sulge